Uvodnik u Les Échos, 11. mart 2025, pod naslovom: „Penzije ili municija?“:
“Rešenje za mnoge naše nevolje poznato je već dugo: naša zemlja mora kolektivno više da radi.”
Fransoaz Fresoz, Le Monde, 12. mart 2025:
„Emanuel Makron je spojio u jednom istom zamahu dobar i loš dug, neophodno finansiranje velikih investicija za budućnost i očuvanje francuskog modela koji već decenijama više ne uspeva da se samofinansira.“
Nicola Dufurk, generalni direktor Bpifrance, France Culture, 5. mart 2025:
„Dug služi za finansiranje investicija, topova ili nuklearnih centrala, a ne maminog brufena.“
Apolin de Malerb u intervjuu sa Manuelom Bomparom na BFM TV, 6. mart 2025:
„Možda ste čuli direktora BPI Francuske, Javne investicione banke, Nikolaa Dufurka. On kaže da treba finansirati topove, a ne zabavu penzionera. Po njemu, ne možemo istovremeno finansirati i socijalnu državu i ponovno naoružavanje zemlje.“
Nicola Buzu, X, 22. februar 2025:
„Evropske zemlje moraju da smanje udeo svojih socijalnih izdvajanja kako bi povećale izdvajanja za vojsku. Želeti da se ide u penziju sa 62 godine nema nikakvog smisla ako je naš kontinent ugrožen.“
Remi Godo, L’Opinion, 27. februar 2025:
„Uz reči istovremeno obazrive i neodređene, Emanuel Makron pominje imperativ ‘preispitivanja naših budžetskih izbora’. Recimo to jasnije: ratna ekonomija nameće da radimo duže i da racionišemo izdašnost socijalne države.“
Sonia Mabruk, 6. mart 2025, CNews-Europe 1:
„Imamo vojske koje su osakaćene godinama budžetskih rezova, a Francuska svake godine troši četiri puta više na socijalnu zaštitu svojih građana nego na nacionalnu odbranu.“
Les Échos, 6. mart 2025:
„Danas trošimo sedam do osam puta više na penzije (…)